Cheloo este o victimă, dar nu a sistemului ci a propriilor greseșeli

Dar vai! Cheloo a fost prins de polițiști când voia să fugă de la spital! Vai, Cheloo e pus forțat pe tratament psihiatric! Dar vai, sistemul și serviciile vor să-l aniliheze!

Bă, tu ești prost? În primul rând vreau să specific faptul că este absolut posibil să ai episoade psihotice de la consumul de droguri, chiar și de la cannabis. Vezi mai jos câteva studii:

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/26884547/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/38096722/

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15871146/

https://www.thelancet.com/journals/lanpsy/article/PIIS2215-0366(20)30074-2/fulltext

etc. etc. Chiar și între consumatori există vorba “ți-ai luat filme.”

 

Nu știu de ce se afla Cheloo la spitalul de psihiatrie, știu doar că regulamentul spune clar că pacienții care pot reprezenta un pericol pentru alții și pentru ei înșiși pot fi imobilizați și sedați pentru a-i calma și pentru a evita riscurile. Orice om minim informat ar trebui să știe asta. De altfel, nu doar poliția susține că era agresiv ci și imaginile video arată asta. Aceasta este o intervenție standard.

Bun…. acum românii au un nou motiv de a se certa și contrazice: Cheloo este o victima a sistemului VS. Cheloo este victima propriilor acțiuni SAU Trebuie să avem empatie față de Cheloo VS. Trebuie să nu avem empatie față de Cheloo.

Hai să vă spun părerea mea pentru că tot NU m-ați întrebat și-mi place să vorbesc singur și să-mi dau cu parerea.

NU am niciun pic de empatie pentru un om care zeci de ani și-a băgat pula în toată lumea, a înjurat pe toată lumea și a făcut pe Gigi Durul față de alții. Să fii impotriva sistemului este o exprimare artistică veche regăsită în scris și muzică. Să fii misogin, homofob, rasist, xenofob etc. nu mai este exprimare artistică, este exprimarea unor frustrări și exprimarea unui intelect subdezvoltat. Cheloo este un adolescent rebel în corpul unui bărbat în toată firea.

El este omul care înjura pe: prietena ta, mama ta, sora ta, fratele tau, țiganii, polițiștii, evreii etc. El este omul care înjura și amenința concurenții la IUmor. El este omul care înjura intervievatorii, care înjura pe toata lumea.

Și voi vreți să avem empație pentru un astfel de om.

Am mai scris despre el și despre Paraziții și cu alte ocazii. Vezi Realitate vs Imaginatie și Iar despre Parazitii?.

Buuun…. pe lângă ce am apucat eu să spun despre acest mascul feroce mai este și Bogdan Munteanu, care a publicat mai multe clipuri foarte inteligente și clare despre Cheloo și ce i s-a întâmplat. Recomand să urmăriți pagina lui de Facebook (https://www.facebook.com/bgmunteanu) și pagina lui de Instagram (https://www.instagram.com/bgmunteanu/). La fel cum are Cheloo dreptul la liberă exprimare are și Bogdan. 🙂

Voi lăsa mai jos clipurile în care acesta scrie despre Cheloo, pentru că merită vizionate.

Până data viitoare, stați departe de droguri și lasați șmecheria, mai ales dacă aveți peste 40 de ani și nu v-ați maturizat!

 

P.S.: Clipurile sunt în ordine cronologică, de la primul la ultimul

 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Bogdan Munteanu (@bgmunteanu)


 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Bogdan Munteanu (@bgmunteanu)


 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Bogdan Munteanu (@bgmunteanu)


 

 

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

A post shared by Bogdan Munteanu (@bgmunteanu)