Cum pot sa explic cuiva ce inseamna sa suferi
Atat de mult incat simti nevoia sa-ti faci singur mai rau
Sa te autopedepsesti pentru neputinta
De a depasi durerea initiala
Sa simti ca meriti sa suferi mai mult
Pentru ca nu este de ajuns o singura rana
Sa simti nevoia sa te pedepsesti cu orice ocazie
Pentru a te asigura ca raul este destul
Sa te sufoci, sa te distrugi, sa te ingropi
Inainte sa te ingroape altii
Sa duci durerea la paroxism
Din dorinta de a nu lucra cu jumatati de masura
Nu pot sa explic cuiva
Pentru ca nici mie nu-mi pot explica
Este pur si simplu o dorinta masochista
Crezand ca meriti totul si chiar mai mult
Stiind ca nu ti-e dat sa-ti fie bine
Macar sa te asiguri ca o sa-ti fie rau
Nu conteaza atat de mult oricum
Pentru ca nimic nu depaseste durerea de a fi
Durerea aproape constanta pe care o porti in tine
Pe care o simti cu fiecare respiratie
Cand fiecare respiratie devine sufocare
Nu esti inca pregatit sa te distrugi complet
Si te multumesti cu o pedeapsa in plus
Sunt multi oameni care stiu ce spun aici
Si sunt oameni care nu mai sunt aici care sa o spuna
Dar oricum, cui ii pasa?
Fiecare are propriul drum
Sunt oameni pentru care durerea este o forma de a exista
Si oameni care nu stiu despre ce vorbesc aici
Fiecare are un destin
Unul mai gol, unul mai plin

